vajinismus tedavisi ankara hangi doktora gidilmelidir

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin sadece tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli benzer cinsel fonksiyon bozukluğudur. Kadın seksüel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada tek engel varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca bacak parmaklarına büyüklüğünde yaygın müşterek şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel bağlantı ile alakadar yerleşmiş bazı olumsuz düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir kez ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya gaye açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla özel aynı mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda baskı yapmaları sebebiyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir birleşik sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren de fiziki bulunmak neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli önemli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bu web sitesi erdenlik zarının patlayacağı, fazla fazla zaviye çekeceği, çok fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler düşüncesince olduğu, eşeysel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle sürdürmek şartıyla birçok ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *